FANDOMBarbas jest legendarnym Demonem Strachu. Jest istotą pierwszego pokolenia i demonem najwyższej hierarchii. Jego największą zdolnością jest odczytywanie największego lęku ofiary, a następnie projektowanie go, aby móc manipulować innymi lub mordować ofiary przy pomocy ich własnego strachu.

Po raz pierwszy poznajemy Barbasa w 1 sezonie w odcinku "From Fear to Eternity", gdzie jest przedstawiony jako legendarna zła istota pojawiająca się raz na 1300 lat w piątek trzynastego. Jego celem jest zgładzenie trzynastu niezamężnych czarownic, co pozwoli mu zostać na ziemi już na wieczność. Wtedy też urzeczywistniał lęki wiedźm, a te przerażone i sparaliżowane strachem umierały na zawał serca (włosy ofiar robiły się zupełnie białe). Jest on również pierwszym demonem, któremu udało się uciec z Westlandu, co dowodzi tego, iż jest jednym z nielicznych demonów posiadających duszę.

Aby unicestwić Barbasa niezbędne jest pokonanie własnego lęku. Czarodziejki uczyniły to aż czterokrotnie w całej fabule serialu (Barbas był demonem, który najczęściej wracał po unicestwieniu). Po raz pierwszy został unicestwiony bezpośrednio przez Prue, gdy ta pokonała swój lęk. Dalsze unicestwienia były używane z pomocą zaklęć i eliksirów. Ostatecznie został unicestwiony w siódmym sezonie przez Paige i Phoebe za pomocą wywaru, którego składniki nie zostały nam przybliżone. Wtedy też wypowiedział słowa widoczne na górze artykułu, co może oznaczać, iż Barbas jeszcze wrócił, ale już po emisji serialu.ma posesje na temat zapicia czarodziejek.


Znane lęki bohaterów

Sezon 1 - Phoebe - Strach przed utratą siostry
Sezon 1 - Prue  - Strach przed utonięciem
Sezon 2 - Prue  - Strach przed zabiciem jej sióstr
Sezon 5 - Paige  - Strach przed byciem gorszą Czarodziejką od Prue
Sezon 5 - Paige  - Klaustrofobia
Sezon 5 - Piper  - Arachnofobia
Sezon 5 - Piper  - Strach przed ciągłym życiem w nieszczęściu 
Sezon 5 - Phoebe - Strach przed byciem złym człowiekiem
Sezon 5 - Phoebe - Strach przed zabiciem własnej siostry
Sezon 5 - Cole  - Strach przed ponownym byciem złym
Sezon 5 - Cole  - Strach przed tym, że skrzwdzi Phoebe
Sezon 6 - Leo   - Strach przed tym, że Wyatt stanie się zły
Sezon 6 - Leo   - Strach przed utratą syna
Sezon 7 - Leo   - Strach przed tym, że nie ma już różnicy między dobrem a złem
Sezon 7 - Siostry - Strach przed tym, że nie zdołają obronić siostrzeńca przed Barbasem

Lustrzany świat

 • W finale 6 sezonu kiedy Czarodziejki przenoszą się do jednego z planów egzystencji - świata lustrzanego, poznają alter ego ów demona. W tamtym świecie Barbas jest Demonem Nadziei i jest w stanie odczytywać czy ktoś ma w sobie jeszcze nadzieję i prawdopodobnie może odczytać co napełnia ich nadzieją.

Występuje

Sezon 1

 • From Fear to Eternity

Sezon 2

 • Ms. Hellfire

Sezon 5

 • Sympathy For The Demon

Sezon 6

 • Crimes And Witch Demeanors
 • It's A Bad, Bad, Bad, Bad World Part 1
 • It's A Bad, Bad, Bad, Bad World Part 2

Sezon 7

 • A Call to Arms