FANDOMBillie Jenkins jest młodą czarownicą, którą siostry poznają gdy ukrywają się pod cudzymi twarzami, ponieważ chcą już odpocząć od walk, oddają jej pierwszeństwo walki. Wkrótce jednak odkrywają, że Billie posiada dość niezwykłą i rzadką moc projekcji myśli, co czyni ją bardzo ważnym sojusznikiem. Niestety, po odnalezieniu swojej dawno zaginionej siostry, Christy Jenkins, Billie daje się jej omamić i zaczyna działać przeciwko siostrom Halliwell, nieświadoma iż pomaga Triadzie i Dumainowi. Gdy tylko się o tym orientuje, jest zmuszona unicestwić własną siostrę, wraca jednak na stronę dobra.

Młoda Billie

Kilkuletnia Billie Jenkins.

Christie i Billie

Christy i Billie.

Moce

Pierwszą mocą, którą oglądamy u Billie jest telekineza. Niestety słabszą niż Prue - musi używać obydwóch rąk do wielu rzeczy jednak już w połowie sezonu widać, że potrafi się dzięki niej oprzeć grawitacji i ma nad nią o wiele większą kontrole dzięki treningom i lekcją z Leo i siostrami Halliwell. Jest możliwe, że w przyszłości ma nad telekinezą o wiele większą kontrolę, może nawet doszła do stanu fali telekinetycznej. Później odkrywa swój drugi i chyba najpotężniejszy dar - projekcję myśli. Jak później się okazuje jest Mocą Ostateczną.

Jako Hippolita miała moce elektrokinezy,super szybkości, nadludzkiej siły i robienia ludzi niewidzialnymi.

Biografia

Billie urodziła się w 1986 roku. Billie Jenkins i jej starsza siostra Christy (córki Heleny i Carl'a Jenkins'a) były obiema czarownicami, które miały aktywne moce, natomiast ich rodzice nie posiadali magicznych mocy. Billie i Christy odziedziczyły moce po swojej babci, która też była czarownicą. Billie jest podopieczną Paige Matthews, poszukuje swojej zaginionej siostry Christy, którą uprowadziły niegdyś demony. Christy jest kluczem do Najwyższej Mocy, czyli Billie. Billie Jenkins jest przedstawiona w ósmym sezonie jako trochę nieokrzesana młoda kobieta. Billie kryje siostry Halliwell przed całym światem, ale przez swoją nieuwagę zostaje nakryta przez Agenta Murphy'iego. Jako czarownica, Billie jest do pokonania, ale z czasem dzięki siostrą Halliwell staje się silną czarownicą. Billie w końcu znajduje swoją siostrę po piętnastu latach. Billie uczy się kontrolować moc Christy, gdy jej siostra zostaje porwana przez mafię chińską, Billie z siostrami Halliwell ją uwalnia i wtedy tworzy się Największa Moc, dzięki mafii chińskiej. Wiadomo jednak, że nie do końca Christy ma dobre zamiary, ponieważ współpracuje z mafią chińską, chcąc zniszczyć siostry Halliwell. Billie i Christy walczą z siostrami Halliwell, w wyniku czego wybucha dom rodu Halliwell. Tylko Piper i Billie ocalały, natomiast Paige, Phoebe i Christy zginęły wybuchu. Anioł Przeznaczenia sprowadza Leo, który powstrzymuje Piper przed zabiciem Billie. Billie i Piper muszą zacząć współpracować. Billie dochodzi do wniosku, że mafia chińska wplątała ją i jej siostrę w niezłe "bagno". Podczas, gdy Piper i Leo zmieniają przeszłość, Christy postanawia zabić Billie, ta w akcie obrony zabija własną siostrę, Billie załamuje się, ale postanawia stać po stronie dobra, po stronie sióstr Halliwell.

Jest przyjaciółką sióstr Halliwell i traktowana jest przez nie za członka rodziny. W epilogu dowiadujemy się, że pomaga Phoebe przy wychowywaniu dzieci.

Transformacje

Podczas całej serii "Charmed", Billie zmieniła się w:

Sezon 8

 • Hippolitę, przez założenie magicznego pasa. 
  169853 4YOKSK4NJQWRVQVY175LCZRVCQU1Q5 8x08 040 billie H111720 L

  Billie jako hippolita.

 • Bestię, co było powodem magicznego wirusa.
 • Zamieniła tożsamości na Paige Halliwell (przez krótki czas).
 • Złą wiedźmę przez Christy.

Ciekawostki

 • Kłóci się z rodzicami (przez jakiś czas).
 • Jest wiedźmą od niedawna.
 • Zna karate i inne sztuki walki.
 • Lubi kakao.
 • Najlepszy kontakt ma z Phoebe.
 • Jest podopieczną Paige