FANDOM


"Bronimy niewinnych! Zwą nas Czarodziejkami!"
—Phoebe do swojej siostry Piper .​[src]
Czarodziejki  to trzy (cztery) siostry które są czarownicami z rodu Warren. Są one znane jako najpotężniejsze
Xj6NA0AFqRnQJXO-5JBuPw r

Cztery Czarodziejki

czarownice jakie kiedykolwiek istniały. Ich przeznaczeniem jest bronienie niewinnych i unicestwianie demonów. Każda czarodziejka posiada jeden dar który rozwija się wraz z nimi. Przepowiednia mówi, że najstarsza siostra będzie mogła przenosić przedmioty siłą woli, środkowa siostra będzie mogła zatrzymać czas, a najmłodsza widzieć, przyszłość oraz przeszłość.

Magiczna więź tych sióstr jest znana jako Moc Trzech, a mówi się, że to najsilniejsza forma magii w świecie. Jest ona reprezentowana przez starożytny symbol o nazwie triquetra. Choć przepowiednia mówi tylko o trzech siostrach, jest czwarta siostra Halliwell. Po śmierci Prue w dniu 17 maja 2001 roku czarownica Paige zostaje ujawniona. Dostała swoje moce i dołączyła do Piper i Phoebe, młoda wiedźma zastępuje Prue i odtwarza nową Moc Trzech.

Historia

Charmed109 333

Melinda Warren.

"Możesz mnie zabić, ale nie można zabić mojego rodu z każdego pokolenia na pokolenie, czarownice Warren będą rosnąć w siłę. Aż w końcu, przybędą trzy siostry, będą najpotężniejszymi czarownicami na świecie będą unicestwiać wszelkiego rodzaju zło będą one znane jako Czarodziejki"
—Ostatnie słowa - Melindy Warren przed spaleniem na stosie.[src]
Historia Czarodziejek rozpoczyna się od narodzin Melindy Warren potężnej czarownicy która żyła w epoce Trials. Melinda posiadała wszystkie trzy oryginalne dary sióstr Halliwell. Władała ona mocą telekinezy, zatrzymywania czasu i jasnowidzenia była twórczynią Księgi Cieni. Gdy czarnoksiężnik, Matthew Tate, wyjawił sekret Melindy o praktykowaniu magii ta została spalona na stosie, ale na krótko przed śmiercią, Melinda przepowiedziała, że ​​każde pokolenie rodu Warren będzie rosnąć w siłę, aż do narodzin trzech sióstr, które będą najsilniejszymi czarownicami znanymi jako Czarodziejki.

Przywołanie Mocy

Usłyszcie słowa czarownic

Sekrety chowane w nocy

Gdy przewrócisz kartki te

O wielu bóstwach dowiesz się

W tę noc i godzinę jawną wzywam moc pradawną

Przyślij swą moc do nas sióstr Trzech

My chcemy moc

Dajcie nam moc

-Zaklęcie wypowiedziane przez Phoebe na otrzymanie mocy.

Prue, Piper i Phoebe urodziły się w latach 1970, 1973 i 1975. Ze względu na pakt, ich matka Patty była zmuszona
70sMaininfo

Mała Prue i Piper ze swoją matką Patty.

oddać moce dziewczynek w zamian za ich życie, ich babcia, Penny rzuciła zaklęcie, aby zawiesić moce dziewczynek i usunęła wspomnienia o byciu czarownicami.

W 1977 roku, ich matka miała romans z Duchem Światłości - Samem. Tym samym ich matka ponownie zaszła w ciążę, ponieważ taki związek był zakazany, Patty i Sam po narodzinach musieli oddać dziecko do adopcji. Zabrali ją do miejscowego kościoła, gdzie siostra przyniosła ją do Marka i Helen Matthews, którzy bardzo chcieli mieć dziecko i na prośbę biologicznych rodziców nazwali ją na pierwszą literę P czyli Paige. Patty zmarła rok później.

Na początku 1998 roku, Phoebe po śmierci babci wyjechała do Nowego Jorku. Sześć miesięcy później, kontaktowała się ze średnią siostrą - Piper i wtedy wróciła do rodzinnego miasta. Tej samej nocy odkryła na strychu starą Księgę Cieni i nieświadoma wypowiedziała na głośno zaklęcie na otrzymanie mocy, która odblokowała moce siostrą, pozwalając stać im się Czarodziejkami wtedy też powstała moc trzech.

Od tamtej pory siostry walczą z ogromną ilością demonów. Poza tym przeżywały swoje "zwyczajne" życie. Jednakże, gdy czarodziejkami "zainteresowała się" Triada i źródło Wszelkiego Zła ich życie stało się jeszcze trudniejsze.

Śmierć Prue - Zerwanie Mocy Trzech

"Ja nie chcę już tego robić, ok? To koniec! Możesz im powiedzieć, że pochowano ich cenne Czarodziejki kiedy pochowano naszą siostrę."
—Piper do Leo po pogrzebie Prue.[src]
PruePiper3x22

Prue i Piper zaatakowane przez Shaxa.

Siostry walczyły z demonem Shaxem. Udało mu się zabić Prue i Piper, jednak Phoebe wraz z Leo zdążyli je uleczyć. Najstarsze siostry wybiegły z domu, aby zniszczyć demona. Udało im się dokonać tego na środku pobliskiej ulicy. Nie wiedziały jednak, że całe zdarzenie nagrywane jest przez ekipę telewizyjną. Nie próżnują one ani chwili i ujawniają całemu światu sensacyjny materiał walki czarownic z demonem. Pod drzwiami posiadłości sióstr zbierają się całe tłumy żądnych sensacji reporterów i ludzi chcących dowiedzieć się więcej. Kiedy siostry dowiadują się, że pozornie unicestwiony Shax nadal żyje, udają się pod szpital, aby ostatecznie go unicestwić. Jednak znowu są nagrywane przez telewizję. Pod posiadłością, Piper zostaje postrzelona przez kobietę z tłumu. Prue odwozi ją do szpitala, mimo wszystko Piper jednak umiera. Leo nie słyszy wołania najstarszej siostry, gdyż wraz z Phoebe jest w podziemiu, próbując ocalić Cole'a. By uratować siostrę i odwrócić bieg zdarzeń Phoebe zwraca się do Tempusa - demona czasu - z prośbą o cofnięcie wskazówek zegara. Tempus cofnie czas tylko wtedy, kiedy Phoebe zmieni strony i osiądzie w podziemiu. Jako, że jest to jedyna możliwość, by świat magii pozostał w tajemnicy przed śmiertelnikami i by przywrócić Piper do życia, Phoebe przystaje na warunek Tempusa. Czas zostaje cofnięty do chwili, w której Shax rzucił Piper i Prue przez ścianę. Tym razem jednak nie ma żadnej osoby, która mogłaby pomóc siostrą, ponieważ Phoebe i Leo są w podziemiu. Całość przynosi tragiczny koniec - Prue ostatecznie ginie.

Nowa Moc Trzech

"Nie macie pojęcie czego się dowiedziałem. Okazało się, że Źródło nie miało pojęcia, że ona w ogóle jest Duchem Światłości. W rzeczywistości uważa, że może być... Czarodziejką. Dlatego wysłał Shaxa za nią. Wydawało mu się, że to ponownie przerwie Moc Trzech. Teraz obawia się, że ta dziewczyna może jakoś ją odtworzyć."
—Cole mówiący Piper, Phoebe i Leo, że Paige może być Czarodziejką[src]
Piper nie mogąc pogodzić się ze śmiercią Prue rzuciła zaklęcie, które spowodowało, iż odnalazła sie Paige - ich przyrodnia, czwarta siostra. Przyszła ona na pogrzeb Prue, pomimo, iż wcześniej jej nie znała. Wtedy właśnie poznaje swoje siostry. Phoebe dotykając ją ma wizję. Wiedząc, że grozi
4x01-PowerOfThreeReborn

Nowa Moc Trzech.

jej niebezpieczeństwo i razem z Colem ją szpiegują. Gdy Shax się pojawia są obydwoje zszokowani, gdyż Paige orbitowała. Póżniej dowiadują się od matki i babki, że Paige jest ich przyrodnią siostrą - córką Patty i Sama. Piper i Phoebe postanawiają znaleźć swą siostrę i powiedzieć o jej mocach. Udaje im się to, lecz Paige im nie ufa. Jednakże w końcu dołącza do Czarodziejek i unicestwiają one Shaxa, a Paige poznaje swoją biologiczną matkę.

Prue jest martwa, a pojawienie się Paige odtwarza ponownie Moc Trzech, kontynując ich przeznaczenie. Ponieważ Prue ma moc telekinezy, Paige otrzymuje ją w innej wersji ponieważ jest córką Ducha Światłości. Odtworzona Moc Trzech napotkała o wiele więcej przejawów dobra i zła, jak również przetrwały wiele więcej strat, złamanych serc i ważnych bitew. W 2002 roku siostry, które ku zdziwnieniu Starszych wypełniły swoje przeznaczenie o wiele wcześniej niż się spodziewano, trzykrotnie unicestwiając Źródło Wszelkiego Zła. Odwiedził ich Anioł Przeznaczenia, który złożył im propozycję normalnego życia. Siostry Halliwell jednak po długim namyśle, nie zgodziły się na oddanie magicznych mocy i postanowiły dalej walczyć ze złem i chronić niewinnych ludzi. W 2003 roku, Piper i jej mąż Leo doczekali się upragnionego dziecka. Na świat przyszedł ich pierwszy syn, potężny czarodziej, którego nazwali Wyatt Matthew Halliwell. Niedługo po tym Leo został Starszym i był zmuszony opuścić rodzinę. W tym samym czasie w życiu Czarodziejek pojawia się Chris Perry, Duch Światłości który przybywa z przyszłości i zostaje nowym opiekunem sióstr. W 2004 roku Piper, Phoebe i Paige poznają prawdę o Chrisie i o jego zamiarach. Wspólnie udaje im się temu zapobiec, jednak Chris umiera i odchodzi po wypełnieniu swojego zadania. W tym samym dniu Piper rodzi drugiego syna którego nazywa Chris.

Reszta ich magicznej podróży była zmaganiami ze śmiercią i bolesnymi doświadczeniami, mieli do czynienia z potężnymi przeciwnikami i mały problemy w życiu osobistym. Ryzykowały swoje życie, jednak zostają nagrodzone za swoje wysiłki. Leo zostaje śmiertelnikiem po trudnym dla niego okresie i może przebywać ze swoją rodziną. Phoebe dowiaduje się, że w przyszłości urodzi córki i oczekuje tego momentu. Paige czerpie radość z pomagania innym i czynieniu dobra i zostaje pełnowartościowym Duchem Światłości.

Pomiędzy 2005 i 2006 rokiem, siostry przeżywają stratę Leo. Po tym jak powiedziano im, że nadchodzi czas wielkiej bitwy. Siostry zawarły umowę z Aniołem Przeznaczenia - aby utrzymać Leo w stanie zamrożonym, dopóki nie wygrają. Siostry akceptują również ich nową uczennicę i podopieczną Paige - Billie Jenkins czarownicę która straciła siostrę. Ostatecznie Czarodziejki dowiadują się, że siostry Jenkins są ich nowymi wrogami i obmyślają strategię jak je zniszczyć. W końcu Billie przechodzi na stronę dobra i unicestwia własną siostrę. Triada zostaje unicestwiona, przeznaczenie spełnione. W tym samym czasie Paige poślubia kuratora imieniem Henry Mitchell i rodzi bliźniaczki Kat i Tamorę. Adpotuje również chłopca Henry Jr. Phoebe bierze ślub z kupidynem Coopem, który został wysłany przez Starszych w celu uzupełnienia jej strat na przestrzeni lat. W końcu zostaje matką trzech córek: P.J, Parker i P. Piper i Leo natomiast zostają ponownie rodzicami córki Melindy.

Pół roku później, siostry zmierzają się z pierwszą czarownicą, która kiedykolwiek istniała, Neena. Czarodziejki wraz z duchami jej rodziny powstrzymują ją od zniszczenia planów.


Moce i umiejętności

Każda z Czarodziejek posiadała swój własny dar, jak i podstawowe uprawnienia. Poza tym każda z nich była niezwykle dobrze wysportowana i z wiekiem to udoskonalała. Na dodatek każda z nich w czymś się specjalizowała: Piper była najlepsza w robieniu eliksirów (Phoebe nazywa ją nawet mistrzynią), przez swoją pasję do gotowania, Phoebe najlepiej pisała nowe zaklęcia, dzięki swojemu ogromnemu talentowi literackiemu i dużej wyobraźni, Prue i Paige zaś były najlepsze w planowaniu.

Imię i nazwisko Moce
Prue Halliwell Telekineza, Projekcja Astralna
Piper Halliwell Spowalnianie MolekułPrzyśpieszenie MolekularneMolekularna Destabilizacja.
Phoebe Halliwell Wizje, LewitacjaEmpatia, Elektrokineza Mentalna, Niszczenie przedmiotów poprzez dotyk
Paige Matthews Orbing, Telekinetyczny OrbingZdalny Orbing, LeczenieUnoszenie się, Glamouring, Fotokineza, Wyczuwanie, Znajomość JęzykówPole Siłowe