FANDOM


Henry Mitchell jest śmiertelnym mężem Paige Matthews, jednej z Czarodziejek, oraz oficerem policyjnym w San Francisco. Ojciec bliźniaczek Tamory i Kat Mitchell oraz syna Henriego Mitchella Jr.

Wczesne życie

Niewiele wiadomo na temat Henry'ego zanim poznał się z Paige. Dowiadujemy się tylko, iż był wychowany w rodzinie zastępczej, ponieważ agencja socjalna przenosiła go z rodziny do rodziny dbając, aby nie przywiązał się zbytnio. Ten później bał się bliskości innych i nie chciał przeżywać straty i rozstania. Jednak udało mu się przezwyciężyć strach i w końcu odważył się na związek z Paige.

Paige i jej boy

Spotkanie Paige

Ślub Henry Paige

Ślub Paige i Henry'ego.

Henry jest to postać pojawiająca się w 8 sezonie jako kurator policyjny, który poszukuje młodego chłopaka o imieniu Speed. Chłopak ten w przyszłości ma zostać Białym promieniem jednak zbłądził i Starsi posłali do niego Paige, aby ta mu pomogła. Na początku Paige i Henry nie polubili się, nawet zakładali się o to, że Speed wcale nie jest zły. Z czasem jednak mieli się coraz bardziej ku sobie, aż w końcu zaczęli umawiać się na randki. Znajomość Henry'ego wniosła także coś nowego w moce Paige, ponieważ ta po raz pierwszy użyła swojego daru uleczania właśnie na nim, kiedy Henry został postrzelony podczas napadu na bank. Umarłby gdyby nie nowy dar Paige (jak wiemy z sezonu 1, dar uleczania aktywuje miłość). Paige chcąc spotykać się z Henrym postanowiła wyjawić mu swój sekret i pokazać magię. Bała się, że mężczyzna nie zrozumie i odejdzie od niej; stało się inaczej - Henry powiedział, że kocha Paige i jej nie zostawi. Szczęśliwa Czarodziejka postanowiła pokazać mu dokładniej świat magii, kiedy zjawił się niespodziewanie inny pół Duch Światłości, Simon Marks. Stwierdził on, że Paige musi za niego wyjść i wtedy staną się najpotężniejszą parą magiczną wszech czasów. Paige jednak odmówiła, a nieco rozzłoszczony Simon wyzwał Henry'ego na pojedynek, aby pokazać Paige, iż śmiertelnik nie da sobie rady z magią. Henry wykorzystując nieuwagę ów Ducha Światłości powalił go na ziemie zaledwie jednym ciosem (choć sam wcześniej został poharatany metalową rurą). Po tych wydarzeniach Henry oświadczył się Paige, na szczycie mostu Golden Gate, a w odcinku 16, 8 serii para wzięła ślub.

Przyszłe lata

PaigeHenry

Paige i Henry dyskutują o dziecku.

Z tego co widzimy w ostatnim odcinku Charmed, Henry nadal pracował w policji razem ze swoją żoną. Mieli adoptowanego syna - Henry'ego Mitchella, Jr, a także dwie córki, bliźniaczki. Nic więcej nie wiemy o jego życiu.