FANDOMShax to bardzo niebezpieczny i potężny demon wyższego szczebla, jak również osobisty zabójca Źródła Wszelkiego Zła, łatwy do zidentyfikowania przez niebieski kolor skóry. Ma władzę nad żywiołami wiatru i powietrza, a jego ulubioną metodą ataku jest wystrzeliwanie aerokinetycznej fali, która może być śmiertelna nawet dla najpotężniejszych magicznych istot.

Ataki Shaxa

Chociaż Shax pojawił się tylko w dwóch odcinkach serii, jest jednym z głównych antagonistów sezonu trzeciego i czwartego. Shax miał ogromny wpływ na życie sióstr i resztę programu.

Sezon 3

Pierwszym występem Shaxa był ostatni odcinek 3 sezonu, gdzie otrzymał misję zabicia lekarza pod ochroną
Shax a a aaaa a a a
Czarodziejek. Pierwszy raz zaatakował Prue i Piper Halliwell, podczas gdy Phoebe szukała w Księdze Cieni zaklęcia unicestwiającego. Udało mu się śmiertelnie zranić obydwie Czarodziejki, ale nie zdołał ich zabić z powodu Phoebe i zaklęcia które wypowiedziała. Niestety, Phoebe wypowiedziała
711px-Paige Shax
zaklęcie sama, co spowodowało, że tylko zraniła demona. Po tym jak Leo uleczył siostry Phoebe, Piper i Prue wyszły z domu, postanawiając go ścigać, wtedy też zaatakował znowu, ale Piper wysadziła go, jednakże nie unicestwiając kompletnie. Niestety, pseudo-unicestwienie zostało przypadkowo utrwalone przez lokalną reporterkę, podczas nagrywania filmu na żywo. Spowodowało to że setki telewidzów w San Francisco zobaczyły tą scenę. Shax pojawia się po raz trzeci, gdy siostry próbują zabrać lekarza ze szpitala. Po raz kolejny były zmuszone walczyć z nim na zewnątrz, tym razem z pomocą zaklęcia. Mimo, że tylko dwie z trzech Czarodziejek były obecne przy wymawianiu zaklęcia, Prue i Piper były zdolne go unicestwić.

W wyniku ujawnienia świata demonów i Czarownic, Źródło był zmuszony cofnąć czas z pomocą demona czasu Tempusa zanim Shax został zraniony po raz pierwszy. Nieświadomy zmiany Shax wrócił i skutecznie przeprowadził swój cios, śmiertelnie ranił Piper i Prue rzucając ich z potworną siłą na ścianę. Ponieważ Phoebe utknęła w Podziemiu, gdzie linia czasu się nie zmieniła i nie wiedziała, kiedy wrócić do realnego świata i przybyła za późno by uratować obie siostry, Leo zdołał uleczyć tylko jedną z nich, Piper, swoją żonę. Prue umarła i spowodowała, że Shax jest jedynym demonem, który trwale zabił Czarodziejkę.