FANDOM


Titans

Tytani

Meta

Meta

Kronos

Kronos

Około tysiąc lat przed naszą erą starsi dostrzegli w tytanach zagrożenie dla świata i dla całej magii. Postanowili więc zesłać na grupę ludzi boskie moce, aby Ci pogromili tytanów. Niestety greckim bogom udało się zaledwie uwięzić tytanów na tysiąclecia w lodowcu Antarktydy. Chris Halliwell cofnął się w czasie do roku 2004, aby uprzedzić swoje ciotki, Czarodziejki o zagrożeniu ze strony tytanów.

Kiedy Tytani zostali uwolnieni od razu poszukiwali tylko zemsty na starszych i próbowali ponownie przejąć władzę nad światem. Ich pierwszym krokiem było poszukiwanie Duchów Światłości. Chcieli schwytać Białe Promienie aby przejmować ich zdolność teleportacji zwanej orbingiem, która jest jedyną metodą aby dostać się na "górę". Tytani odnieśli sukces i w końcu dostali się do niebios, gdzie pozbawili życia wielu Starszych. Wtedy też wszyscy ocalali członkowie rady zeszli na ziemię aby uniknąć unicestwienia. Aby walczyć z tym jakże potężnym przeciwnikiem, Leo postanowił uwolnić dawne greckie moce bogów i zesłać je Czarodziejkom, aby te mogły unicestwić Tytanów. Ostatecznie po kilku przygodach związanych z utratą samego siebie na rzecz boskości czarodziejki zesłały Tytanów do Tartaru.

Piper, otrzymała jako najstarsza Czarodziejka najpotężniejsze moce i została "matką naturą", czymś na kształt bogini Gai. Potrafiła wywoływać trzęsienia ziemi, podmuchy wiatru, zmieniać pogodę i zapewne wiele innych. Phoebe otrzymała boskie mocy bogini Afrodyty, natomiast Paige bogini wojny Ateny.

Znani nam Tytani:

Zaklęcie uwolnienia Tytanów:

Emergo dormio lebertus chilus dechio